Pomocníci na odklízení sněhu

Práce se sněhem je fyzicky velmi náročná. Výrazně usnadnit nám ji mohou dobře zvolené nástroje. Podle čeho si pomocníky na odklízení sněhu vybrat a na co se zaměřit, aby nám sloužily co nejlépe?

Nástroje na odklízení sněhu

Mezi nejdůležitější kritéria výběru patří hmotnost a ergonomie. Nástroje by měly být lehké, ale zároveň pevné a vysoce odolné. Z hlediska materiálu tyto funkce plní zejména hliník či vakuově lisovaný polypropylénový plast. V obou případech se účinnost práce s nástrojem zvyšuje, je-li čepel opatřena kovovou lištou. Například finské nástroje Fiskars SnoXpert jsou opatřeny lehkou hliníkovou lištou.

Dalším důležitým kritériem je, aby nástroje poskytovaly maximální pohodlí při práci. V tomto ohledu je zásadní, aby nám dobře padly do ruky. Držadlo by mělo být relativně prostorné, aby jej bylo možné uchopit i v tlustých rukavicích. A násada by měla být dostatečně dlouhá, abychom nemuseli zbytečně ohýbat záda.

Existují 3 základní typy nástrojů, které vystačí na všechny běžné činnosti spojené s odklízením sněhu. Jsou jimi lopaty na sníh, hrabla a shrnovače.

Lopata

Lopata je nástroj, který rychle a snadno odklízí sníh ve velkých dávkách. Je ideální pro úklid sněhu z menších ploch, jako je např. veranda, ale i hůře přístupných ploch v okolí domu či auta.

Hrabla a rollery

Hrabla využijeme buď v podobě rolleru nebo klasik. Roller hrne sníh před sebou, pomůže nám na menších plochách s nižší sněhovou nadílkou. Klasické hrablo je nejlepší pro větší plochy a lze jej použít i jako lopatu.

Shrnovače

Shrnovač je vhodný pro úklid většího množství sněhu. Dobře poslouží zejména na otevřených prostranstvích při úklidu rozsáhlých zasněžených ploch.

ČTĚTE TAKÉ:

Zimní výbava pro motoristy

 

Napsat komentář