Nový projekt Zahrádky 1000 v Peci pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou nabídne v rámci nového projektu Zahrádky 1000 hned 33 plně vybavených apartmánů. Zahrádky 1000 vzniknou rekonstrukcí staré chátrající horské chaty. A to přímo na sjezdovce Zahrádky v Peci pod Sněžkou. První apartmány plánuje společnost Crescon předávat v 1. čtvrtletí roku 2027.

Nové apartmány v Peci

Apartmánový dům s názvem Zahrádky 1000 vyroste na místě šestipatrové chaty, která v minulém století sloužila pro rekreaci zaměstnanců Českého rozhlasu. Po rozsáhlé rekonstrukci zůstane z původní stavby pouze část nosné konstrukce. Zachována budou i spodní dvě podlaží provedená částečně v původním kamenném obkladu. Při nové výstavbě dojde také k otočení hřebene střechy do správného směru tak, jak to v Krkonoších má být – souběžně s vrstevnicemi.

Spojení pohodlí s prvotřídním zázemím

Projekt Zahrádky 1000 čítá celkem 33 plně vybavených apartmánů (vč. kuchyně) o dispozicích 1+kk až 4+kk a velikost od 34 do 133 m2. K drtivě většině z nich náleží lodžie, k těm ve spodních patrech pak terasy. Některé z nich budou mít také přípravu na vlastní saunu. Developer Crescon klade důraz na vysokou kvalitu použitých materiálů a zařizovacích předmětů. Samozřejmostí je absence imitací a začlenění autentických přírodních povrchů, např. dřevěných podlah. Co se týče tepelného komfortu, o ten se postará podlahové vytápění a tepelná čerpadla vzduch-voda.

Příjemné místo na setkávání i relaxaci nabídne společenská klubovna s velkou terasou, jejíž jedna stěna bude celá prosklená. Noví majitelé budou moci pro uložení svého sportovního vybavení využívat také kolárnu / lyžárnu a sklepní kóje. Pro větší komfort současně developer zajistí dopravu v zimních měsících.

Zájem o nemovitosti v Krkonoších roste

Zájem o nemovitosti v oblastech jako Špindlerův mlýn, Pec pod Sněžkou, Harachov či Rokytnice nad Jizerou je v současné době značný. Zahrádky 1000 pak představují zcela odlišný koncept než například projekt Aldrov Apartments & Resort s hotelovými službami, konferenčními sály, restaurací apod, který též pod taktovkou společnosti Crescon vyrůstá v krkonošských Vítkovicích.

„V tomto případě se jedná o pravý ski in & out určený pro sportovně založené klienty. Náš projekt je pro oblast Pece pod Sněžkou typický, a přesto naprosto ojedinělý. Těžko lze hledat ekvivalentní nemovitost přímo na sjezdovce v takovém standardu, jaký nabídne apartmánový dům Zahrádky 1000,” uvádí Jan Jerie a doplňuje: „Poptávka po druhém bydlení je ve velmi atraktivních lokalitách stále silná. A přesně takovou je Pec pod Sněžkou, o které by se dokonce dalo říct, že jde o druhý Špindlerův Mlýn. Naše apartmány si tak své kupce bezesporu najdou. Navíc jsou rovněž skvělou volbou pro investici volných finančních prostředků. A jelikož podle zákona nabízí možnost odpočtu DPH, hodí se také pro firemní investice.”

Horské rekreační bydlení v duchu krkonošských tradic

Návrh vzešel z pera architektonického studia Labor13 a představuje kombinaci moderní horské architektury a typických rustikálních krkonošských prvků. Název Zahrádky 1000 pak odkazuje k nadmořské výšce 1 000 metrů nad mořem, ve které se stavba nachází.

Z hlediska architektury je cílem navrhovaných úprav oprostit stavbu od původního okázalého stylu, vtisknout jí moderní výraz a mnohem komornější měřítko. „Proporce a orientace hřebene nových nadzemních objektů se přibližují typické horské zástavbě, jejímž předobrazem jsou klasické krkonošské boudy. Tyto stavby, mnohdy také velmi rozsáhlé, mají obvykle hřeben střechy v podélné ose půdorysu, který je orientovaný logicky ve směru vrstevnic svahu.” vysvětluje Jan Jerie.

Pec pod Sněžkou

Horská lokalita představuje ideální výchozí bod túr a výletů pro milovníky přírody i všechny příznivce zimních, ale také letních sportů. Přímo z apartmánů mohou budoucí rezidenti vyrazit například na vrchol Sněžky nebo Liščí hory, k Černohorskému rašeliništi či k Obřímu dolu.

Napsat komentář