Žižkovské pavlače kombinují rekonstrukci historických budov s novostavbou

Žižkovské pavlače v Praze jsou připraveny na nové obyvatele. Rezidenční projekt se skládá z pěti budov situovaných v pražské ulici Koněvova v blízkosti parku Vítkov. Je výjimečný spojením novostavby s rekonstrukcí staré zástavby z přelomu 19. a 20. století.

114 nových bytů v Praze

Žižkovské pavlače nabízejí celkem 141 bytů nebo ateliérů s dispozicemi od 1+kk až po 4+kk. Komplex ale zahrnuje i obchodní a nebytové prostory umístěné převážně v přízemí domů. U dvou objektů se jedná o více než 100 let staré budovy. Byla proto nutná citlivá rekonstrukce.

Jedním z cílů projektu bylo zachování původního historického rázu dvou domů, která by zapadla do okolní žižkovské architektury. Zajistili jsme tak například repliky vstupních dveří, oken, původní dlažby nebo zábradlí z počátku 20. století,” vysvětil vedoucí projektu Jaroslav Koutenský. “Obnovy se dočkala i fasáda budov. A to včetně štukových výzdob a klempířských prvků – to vše za bedlivého dozoru Národního památkového ústavu a odboru památkové péče,” dodał Koutenský s tím, že rekonstrukce komplexu zahrnovala také nástavby posledních pater budov.

Pro budoucí obyvatele bude výhodou i to, že Žižkovské pavlače jsou ekologicky a energeticky šetrnou stavbou díky využití moderních technologii ve stavebnictví.

Data a fakta v kostce
Typ projektu: Rekonstrukce objektů rezidenčního komplexu Žižkovské pavlače zahrnujícího obchodní, bytové i nebytové prostory, nástavba pater historických částí stavby
Dodavatel: PORR a.s.
Doba výstavby: červen 2020 – prosinec 2021 (kolaudace) – březen 2022 (22 měsíců vč. změn v průběhu výstvavby)
Rozpočet: cca 260 milionů Kč bez DPH (vč. víceprací) – III. etapa

ČTĚTE TAKÉ:

Rezidence Sámova 12 – po bytech se zaprášilo

2 thoughts on “Žižkovské pavlače kombinují rekonstrukci historických budov s novostavbou

  1. Pingback: Luxusní vinohradská Rezidence Helenika - NádhernýByt.cz

  2. Pingback: Dva Domy v pražském Karlíně jsou zkolaudované - NádhernýByt.cz

Napsat komentář