Vlastníci domů mají nyní možnost se přihlásit do soutěže PASIVNÍ DŮM 2018

Zdroj foto: pasivni-dum.cz

Již 4. ročník soutěže si klade za cíl vyhledat, zmapovat a ocenit nejzajímavější úsporné stavby na území České republiky. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií – Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce. Do soutěže lze přihlásit nejen domy v pasivním či nulovém standardu, ale i další stavby s velmi nízkou energetickou náročností a u rekonstrukcí splňující požadavky programu Nová Zelená Úsporám – ať už jde o domy rodinné, bytové, administrativní, nové nebo do úsporné energetické třídy nově zrekonstruované.

Jak se zapojit do soutěže?

PŘIHLÁSIT stavbu do soutěže je možné POUZE DO 3. prosince 2018 na www.pasivni-dum.cz. Současně s přihlášením do soutěže lze dům přihlásit k prohlídce na Dny pasivních domů, které se konají od 9. do 11. listopadu 2018.

Od 10. do 17. prosince 2018 zasedá odborná porota, která kontroluje, zda přihláška splňuje všechny náležitosti a vybírá vítěze odborné poroty v kategoriích Pasivní dům a Ostatní energeticky úsporné budovy.

Hlasování veřejnosti proběhne 17.–29. ledna 2019 na www.pasivni-dum.cz, do hlasování veřejnosti postupují všechny budovy, které splní soutěžní podmínky. Vítěz bude určen na základě počtu hlasů.

Vyhlášení vítězů se uskuteční 7. 2. 2019, u příležitosti zahájení veletrhu FOR PASIV. Sedmý ročník tohoto veletrhu zaměřeného na nízkoenergetické, pasivní a nulové budovy se bude konat v termínu 7.–9. 2. 2019 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Pořadatelem je společnost ABF, a.s. a Státní fond životního prostředí České republiky ve spolupráci s Centrem pasivního domu.

Přehlídka pasivních domů

Součástí soutěže je i ve dnech 9.–11. listopadu 2018 přehlídka domů nazvaná Dny pasivních domů
Obyvatelé více než 50 pasivních domů po celé ČR zvou zájemce na návštěvu k sobě domů. V rámci nich máte možnost poznat a  zeptat se majitelů, jak se jim bydlí v pasivních domech! Pokud bydlíte či jste postavili zelenou novostavbu, realizovali rekonstrukci v úsporném nebo pasivním standardu, můžete se přidat k akci otevření pasivních domů ve dnech 9.–11. listopadu 2018.

ČTĚTE TAKÉ:

Dům ve velmi krátkém čase – technologie tzv. suchého procesu bez použití vody

Napsat komentář