Nájemní bydlení je trendy

Na realitním trhu v posledních letech sledujeme vzrůstající trend nájemních developerských projektů. Developeři pronajímají část bytů v projektech, které původně plánovali prodat. Případně již projekty staví s konkrétním záměrem jejich dalšího pronájmu. Na nájemním trhu tak vzniká samostatný segment, který se od standardního secondhandového trhu odlišuje.

Nájem v novém

„Atraktivita nájemního bydlení stoupá s rostoucí nedostupností vlastnického bydlení, která je způsobena drahými byty a vysokými hypotečními úroky, ale také současnou ekonomickou a geopolitickou situací,“ říká Jana Panochová, Senior Consultant LEXXUS NORTON. Vzrůstající poptávka zvyšuje ceny nájmů, díky kterým se stávají výnosy pro developery i investory více atraktivní. Většina developerských projektů určených k pronájmu vykazuje značnou obsazenost nebo je plně pronajatá. Dokonce nejsou zcela ojedinělé i pořadníky s dalšími zájemci. Z bydlení v takovém projektu se stává statusová záležitost.

Nájemní developerské projekty v Praze

Zájemce o pronájem láká především provedení v současném standardu, komfort služeb, životní styl a komunita. Důležitá je také jistota dlouhodobého pronájmu, která u second-handových nemovitostí občas chybí. Je znát, že tento segment je v podstatě na začátku a není ještě plně saturován. Developeři mají tedy značný prostor pro výstavbu dalších projektů. Aktuálně v Praze evidujeme 23 developerských projektů již postavených a pronajímaných, případně kompletně pronajatých. Dle aktuálních informací je v Praze již nyní v plánu výstavba nejméně dalších dvaceti developerských projektů.

ČTĚTE TAKÉ:

Prodat nebo pronajmout? Odpověď vás možná překvapí

Napsat komentář