Citlivá rekonstrukce – Rezidence Norská v Praze

V pražských Vršovicích aktuálně probíhá citlivá rekonstrukce secesního domu, který stojí na rohu ulic Kodaňská a Norská. Na místě vznikne 38 bytů. součástí budou i dva ateliéry a dva nebytové prostory. Zájemci mají na výběr z široké škály dispozic a velikostí, od 1+kk po 4+kk, od 30 po 140 m2.

Luxusní dům, který se zdobnými fasádami obrací na jihozápad, si na jednu stranu zachová svůj historický ráz v podobě vysokých stropů a světlých místností se špaletovými okny.Zároveň ale nabídne moderní pohodlí s novým výtahem v celkem 7 patrech.

Kodaňská ulice v srdci Vršovic 

Místo, kde se Rezidence Norská nachází, patří ve Vršovicích k těm vůbec nejzajímavějším. Z Kodaňské ulice se v uplynulých několika letech stala městská třída plná kaváren, restaurací a bister. Ve stejném bloku budou mít noví obyvatelé k dispozici kupříkladu zavedené Café Jen nebo restauraci Benjamin 14. Ta se dostala i do prestižního výběru gastronomického průvodce Michelin.

Historický rohový dům stojí přímo proti vstupu do městského parku Heroldovy sady. V docházkové vzdálenosti budou majitelé bytů mít kupříkladu nedávno rekonstruované divadlo Vzlet, funkcionalistický kostel sv. Václava postavený podle návrhu Josefa Gočára. A nebo oblíbené Havlíčkovy sady neboli Grébovku, která patří mezi několik málo zachovaných pražských vinic. Blízko je to také na stadion fotbalových Bohemians a na Slavii.

JZP v dochozí vzdálenosti

Rezidence Norská se nachází prakticky na rozhraní Vršovic a Vinohrad. Příjemnou procházkou je tak možné během pár minut dojít kupříkladu na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde se pravidelně konají farmářské trhy, nebo se vydat do Riegrových sadů na piknik s výhledem na Pražský hrad.

Dokončení projektu se plánuje na léto roku 2024.

Aktuální informace k projektu: http://www.rezidencenorska.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Luxusní vinohradská Rezidence Helenika

Napsat komentář