Sluneční clona na přední sklo vám zpříjemní cestování

Blíží se období dovolených. Určitě též rádi na chvíli opustíte teplo domova a vyjedete si někam na zaslouženou dovolenou. Pokud pojedete autem, máme pro vás tip na super vychytávku jak ve vedrech předejít nepříjemnému rozpálení interiéru auta. Účinně omezit rostoucí teplotu ve voze stojícím na slunci pomůže sluneční clona.

Ochrání vás vrstva hliníku

Clona se upevňuje na vnitřní stranu předního nebo zadního skla, kde chrání před působením UV záření. Vrstva hliníku, kterou je clona potažena, účinně odráží sluneční paprsky, čímž omezuje růst teploty v interiéru vozu.

Odborníci, ale i sami řidiči se shodují, že vedro za volantem ovlivňuje psychiku. Nové vozy jsou sice vybaveny klimatizací, ale i ta nemusí ze zdravotních důvodů někomu vyhovovat. Starší automobily, kterých je stále na silnicích hodně, ji postrádají. Ve voze odstaveném na slunci tak může být nesnesitelné vedro, kapota se dokáže rozžhavit i na bod varu. Při sedání do takto rozpáleného vozu řidiči doslova trpí.

Konkrétně například sluneční termo clona Fieldmann FDAZ 6001 upevněná na čelní nebo zadní sklo omezí zvyšování teploty ve voze stojícím na slunci a zároveň chrání před působením UV záření. Zesílené provedení slibuje vyšší odolnost vůči poškození. Velikost je též dostačující pro většinu vozů – 1300 x 600 mm. Clona se snadno upevní na vnitřní stranu předního nebo zadního skla automobilu pomocí dvou přísavek. Po použití ji lze jednoduše složit, zajistit gumičkou a uskladnit. Doporučená akční cena ochrany čelního skla Fieldmann FDAZ 6001 je 69 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Stačí Evropský průkaz zdravotního pojištění nebo je vždy třeba cestovní připojištění?

Napsat komentář