Zajímavá česká křesla

Zdroj ilustrační fotografie: TON

Chcete si pořídit nové křeslo do obýváku? Máme pro Vás tip na dva velmi zajímavé české kousky, které v poslední době získaly prestižní designová ocenění.

Alba

Prvním tipem pro vás je křeslo z kolekce Alba od firmy TON. Nezaujalo pouze nás, ale i porotu letošního ročníku soutěže Red dot Award 2018, která mu v kategorii Product Design udělila titul Winner.

Křeslo Alba kombinuje nadčasovost s řadou svěžích detailů. “Pojícím prvkem je tvar sedáku a nožní konstrukce z masivního dřeva. Na ni navazuje opěrka, která je vzadu prodloužena až pod úroveň spodní hrany oválného sedáku,” popsal kolekci designér Alexander Gufler. Kromě designu Alba boduje také komfortem. Při čalounění se používají taštičkové pružiny a PUR pěna. Tato technologie, využívaná u ortopedických matrací, umožňuje udržet tvar a pevnost sedáku i při intenzivní zátěži. Kromě domácností tak Alba obstojí také v restauračních či hotelových prostorách.

Autor loňské novinky, designér Alexander Gufler, již v historii značce TON jeden “červený puntík” přinesl. Byl to hned ten první, v roce 2011 za křeslo Merano. TON díky němu letos obdržel svůj čtvrtý titul Red Dot.

Phoenix

Druhé zajímavé křeslo, které nás zaujalo, je křeslo Phoenix od firmy Böhm. Navrhl ho designer Michal Karafiát. To pro změnu získalo ocenění v rámci mezinárodní designové soutěže iF DESIGN AWARD 2018.

Křeslo Phoenix si pro ocenění zvolila porota o 63 členech, kteří jsou nezávislými experty ze všech koutů světa. Vítězství v této mezinárodní soutěži je o to prestižnější, neboť křeslo zvítězilo mezi dalšími 6.400 soutěžícími, kteří zaslali své nejlepší výrobky z 54 zemí světa. Naší redakci pak zaujalo především svým netradičním vzhledem a originalitou.

 

 

One thought on “Zajímavá česká křesla

  1. Pingback: Netradiční katalog TON se snaží komunikovat fylozofii značky i atmosféru výrobního procesu - NádhernýByt.cz

Napsat komentář