Netradiční katalog TON se snaží komunikovat fylozofii značky i atmosféru výrobního procesu

Značka TON tento rok nezařadila do mezinárodní soutěže Red Dot Award  pouze produkty, ale také tiskovými materiály. Nový komplet katalogů a vzorníků Collection získal titul Winner v kategorii Communication Design 2018. Letos se o něj ucházelo 8 600 projektů ze 45 zemí.

Netradiční katalog

“Ocenění je vždy potvrzením, že naše práce směřuje správným směrem. Jsme rádi, že se to týká nejen produktového portfolia, ale také komunikační strategie. Připravit totiž z České republiky materiály, se kterými pracují lidé z různých cílových skupin ve více jak šedesáti zemích světa má vysoké nároky na čas i přípravu,” uvedl Jan Juza, marketingový ředitel značky TON, která se zaměřuje především na nábytek. Aktivní práce na novém katalogu a boxu, který byl představen 17. 4. 2018 na veletrhu Salone del Mobile, začala hned pár měsíců po vydání toho předchozího, na podzim roku 2016.

Ruční ohýbání dřeva a steampunk

O grafickou podobu se postaralo pražské studio Marvil, konkrétně Pavel Zelenka, Jiří Karásek a Tereza Pavelková. Koncept navazuje na dvě předchozí vydání. Čitateli má nejen srozumitelně představit produktové portfolio a nabídku materiálů, ale také umožnit poznat značku, její filozofii a hodnoty. Tentokrát si k tomu TON prostřednictvím ústředních fotografií přizval ještě fotografa Dušana Tománka. Ten zachytil atmosféru výrobního procesu i okolního kraje v duchu steampunku, který stejně jako technologie ručního ohýbání dřeva, kterou TON používá, pracuje s motivem páry. Interiérové produktové snímky jsou pořízeny Martinem Chumem v původních prostorách závodu. Na stylingu pracovala Michaela Tomišková, která výběrem doplňků a svítidel do katalogu zahrnula také řadu dalších, převážně českých značek a designérů. Třetím fotografem, pracujícím na freestandových snímcích byl Lukáš Pelech.

Kompletní Collection box obsahuje vzorník barevného dokončení na nabízených variantách dřeva, kompletní nabídku látek, hlavní produktový katalog a katalog referencí.

ČTĚTE TAKÉ:

Zajímavá česká křesla

Napsat komentář