5 tipů, jak úspěšně zvládnout jarní úklid

Jaro je cítit ve vzduchu, příroda se probouzí, dny se prodlužují a denní teploty stoupají. Příchod jara je ovšem spojen i s tradičním jarním úklidem, na který se těší málokdo. Přesto ho téměř všichni v nějaké podobě provádíme. Máme pro vás 5 tipů, jak jarní úklid úspěšně zvládnout.

  1. Úklid si dobře naplánujte

Rozmyslete si, co vše má být součástí vašeho jarního úklidu, aby se dal stihnout. Kolik na něj vlastně budeme potřebovat času? Zvážíme, zda chceme uklízet sami, s partnerem či celou rodinou, případně si v předstihu zajistíme program pro děti mimo domácnost.

  1. Zaměřte se na místa, na která se zapomíná

Je čas postavit se nejdříve na špičky, stoličku či štafle a nahlédnout do míst, kam se náš zrak běžně neupírá. Důkladně setřeme prach a další nečistoty z výše položených míst, jako jsou skříně, lustry či horní okraje dveří.

Z výšin se pak sneseme na zem. Tam bude třeba pohnout většími kusy nábytku. Vzniklé odkryté plochy následně vyluxujeme a vytřeme. Usnadnit práci nám v tom může dnes již běžný pomocník mnoha domácností, robotický vysavač. Například robotický vysavač ION Charles i7 od společnosti Niceboy zvládne s přehledem luxování i vytírání a my si můžeme dát vedle v klidu třeba šálek kávy.

  1. Uložte sezónní věci a zbavte se nepoužívaného

Úklidu jistě pomůže uložit sezónní věci na půdu, do garáže, sklepa či k ochotným příbuzným, také existují komerčně pronajímané malé osobní sklady.

Máme-li v domácnosti předměty, které již nevyužíváme, je na čase je protřídit. Nepotřebné věci můžeme jednoduše vyhodit či (eko) logičtějším způsobem poslat dál. Můžeme je například dopravit do charitativního obchodu, nabídnout za odvoz či vložit do speciálního kontejneru.

  1. Vyčleňte si dostatek času na praní

Kromě věcí, které pereme běžně, jako jsou utěrky, ručníky a povlečení, přidáme i závěsy či záclony. Máme-li doma dekorační polštářky, deky či ubrus, dopřejeme jim pobyt v pračce také. Ne vše lze prát dohromady, počítejme proto s tím, že nezůstane u jednoho či dvou pracích cyklů. Se sušením nám pomůže snad už i první jarní slunce.

  1. Uklízejte pravidelně a s chutí

Uklízet pravidelně se vyplatí, často je ale těžké najít motivaci. Dá se totiž dělat tolik jiných příjemnějších věcí. Dobrá zpráva je, že dnes existuje řada pomocníků do domácnosti, kteří nám ušetří čas i nervy.  Například šikovný robotický vysavač za nás celou domácnost nejen vyluxuje, ale i precizně vytře. A co je na tom ještě lepší? Díky pokročilé technologii to s přehledem zvládne i bez naší přítomnosti. Zatímco budeme chytat první jarní paprsky venku či dohánět resty v kanceláři, tento hbitý pomocník bude kmitat po naší domácnosti dle předem zvoleného programu.

Robotický vysavač a mop v jednom

Robotický vysavač Niceboy ION Charles i7 v sobě kombinuje nejen účinný vysavač, ale hlavně i mop s inteligentním dávkováním vody. Lze ho ovládat pomocí mobilní aplikace Niceboy ION, díky které můžete dát pokyny svému vysavači během vteřiny jednoduše ze svého mobilního telefonu. Vysavač využívá navigační systém NaviGATE pro stoprocentní pokrytí uklízené plochy a s technologií Red SENSE se vyhne kolizím s vaším nábytkem nebo pádu ze schodů. Je určen na všechny typy podlah (včetně koberců a dřevěných podlah) a jeho součástí je i kartáč Animal Brush pro efektivní odstranění zvířecích chlupů. Kapacita baterie vydrží na 120 minut úklidu, před vybitím baterie se robot sám přijede dobít do nabíjecí stanice. Vysavač vám tak ušetří hromadu času, kterou byste jinak strávili manuálním vysáváním. Používat ho můžete klidně každý den a uklízet zvládne, i když nejste doma.

Doporučená cena: 6.999 Kč

Více informací o vysavači naleznete na www.niceboy.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Co dovede chytrá konvice od Niceboye

2 thoughts on “5 tipů, jak úspěšně zvládnout jarní úklid

  1. Pingback: Robotický vysavač získal prestižní ocenění - NádhernýByt.cz

  2. Pingback: Nový praktický tyčový akumulátorový vysavač 2v1 - NádhernýByt.cz

Napsat komentář