Jarní kolo sbírky potravin je za námi

Jarní kolo sbírky potravin se uskutečnilo v nespočtu potravinových řetězců 22.4. Je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

438 tun potravin a drogerie za jeden den

Sbírka potravin patří mezi největší charitativní akce v České republice a po celé zemi jsou do ní zapojeny tisíce lidí z řad dobrovolníků, zaměstnanců prodejen a neziskových organizací. Během soboty v den sbírky darovali Češi ve všech řetězcích celkem 438 tun potravin a drogistického zboží, což dokládá, že Češi i v tomto ekonomicky náročném období myslí na lidi v nouzi a pomáhají jim. Do sbírky se letos mimo jiné zapojili i zákazníci Tesco a Rohlik.cz. Jak to u jednotlivých prodejců vypadalo a kolik se podařilo vybrat?

Zákazníci Tesco darovali 62 tun a řetězec k tomu přidá potraviny za dalších 200 tisíc

Zákazníci společnosti Tesco darovali v jarní sbírce potravin celkem 75 tun potravin a drogerie. Řetězec navíc přidá potravinovým bankám balíčky v hodnotě přes 200 000 korun

Do jarní sbírky potravin se v sobotu 22. dubna zapojily všechny obchody sítě Tesco, v nichž se podařilo vybrat 62 tun potravin a drogerie. Až do úterý 2. května probíhala sbírka také přes Tesco Online nákupy, kde zákazníci darovali dalších 13 tun potravin a drogerie prostřednictvím tzv. balíčků pomoci. Nově mohli zákazníci předpřipravené balíčky s trvanlivými potravinami zakoupit i ve vybraných obchodech. Potravinové balíčky, které se během sbírky neprodaly, daruje Tesco potravinovým bankám.

“Chtěla bych poděkovat všem zákazníkům za projevenou solidaritu, ať už se zapojili fyzicky v obchodech Tesco, nebo v rámci služby Tesco Online nákupy. I v současné složité době se nám podařilo za jeden den vybrat 62 tun zboží, které poputuje nejvíce potřebným. Jako společnost navíc darujeme potravinovým bankám 1 200 balíčků trvanlivých potravin v celkové hodnotě 238.000 korun,” říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

Zákazníci Rohlik.cz darovali výrobky v hodnotě 1,3 milionu korun

“Sbírka potravin je pro nás symbolem solidarity. Jsme neskutečně vděční našim zákazníkům za to, že výrazně pomohli lidem v těžké životní situaci. A rádi bychom jim poděkovali za jejich štědrost. Je povzbuzující vidět, že se dokážeme spojit pro dobrou věc,” komentuje Martin Beháň, generální ředitel společnosti Rohlik.cz.

Na webových stránkách Rohlíku bylo k dispozici pět voucherů, které umožnily zákazníkům vybrat si, jakým způsobem chtějí pomoci. Na výběr byla například potravinová pomoc, hygienické potřeby nebo balíčky pro miminka. Tímto inovativním přístupem se zákazníci zapojili do darování a potravinové banky si zároveň nyní samy určí, jaký sortiment nejvíce potřebují. A vyberou si tu nejadekvátnější pomoc.

Celkem bylo v jarním kole na Rohlik.cz prodáno 2247 voucherů, jejichž hodnota dosáhla celkové částky 1,298.400 Kč. Díky štědrosti zákazníků a iniciativě Rohlíku, který přidal 20 % navíc, poputuje potravinovým bankám celkem 1,6 milionu korun. Tato částka je dokonce vyšší ve srovnání s předchozími sbírkami, je tak jasným důkazem rostoucího zájmu zákazníků Rohlíku pomáhat těm, kteří to momentálně nejvíce potřebují.

Co se s vybraným zbožím bude teď dít?

Darované zboží je už nyní z velké části ve skladech potravinových bank, odkud se bude následně distribuovat přes více než 1100 odběratelských charitativních organizací všem potřebným. Potraviny pomohou opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

Kdy bude další sbírka?

Sbírka potravin se od roku 2019 koná dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Je organizována Českou federací potravinových bank a klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu.

ČTĚTE TAKÉ:

Podzimní sbírka potravin 12.11. 2022

Napsat komentář