Projekt Aalto Cibulka hlásí zahájení výstavby

Na vlně finského bydlení

Rezidenční projekt Aalto Cibulka vznikne na ploše bývalého brownfieldu v Praze 5 nedaleko parku Košíře-Motol a přírodní památky Vidoule. Dům ve tvaru vlnovky, na kterou odkazuje i jeho název aalto je finským pojmenováním pro vlnu zahrnuje 250 nízkoenergetických bytů ve finském stylu v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech 29 m2 až 156 m2 s prostornými terasami či balkony. Jižní strana budovy je orientovaná do zalesněné oblasti přírodního parku a vybrané byty směřující na sever budou disponovat celoprosklenými balkony podle finského vzoru, které mohou sloužit jako zimní zahrady. V nejvyšších patrech se budou nacházet penthousy se samostatným odděleným vstupem, zatímco na přízemní jednotky budou navazovat předzahrádky.

S respektem k přírodě

Venkovnímu prostranství budou dominovat finská jezírka a okrasná vodní plocha. Společně s keři a stromy lemujícími pěšiny tak vytvoří příjemné prostředí vhodné k relaxaci a odpočinku. Vzhledem k tomu, že se areál nachází nedaleko přírodní památky Vidoule, koncipuje jej YIT jako uzavřený s naprostým vyloučením automobilové dopravy. Ta bude svedena výhradně do podzemních garáží.

ČTĚTE TAKÉ:

Výstavba nového projektu Koru Vinohradská

Aktuální stav výstavby

Od loňského června probíhaly v areálu demoliční práce. V současné době dochází k nutným pozemním úpravám a budování základů objektu. Dokončení základové desky je plánované na červen 2018 a následovat bude výstavba železobetonových nosných konstrukcí hrubé stavby.

2 thoughts on “Projekt Aalto Cibulka hlásí zahájení výstavby

  1. Pingback: Hrubá stavba nízkoenergetického projektu Rezidence Vrchlického dokončena - NádhernýByt.cz

  2. Pingback: Kolbenka znovu ožívá - první etapa rezidenčního projektu Tulipa city je zkolaudována - NádhernýByt.cz

Napsat komentář