Netradiční projekt v srdci Prahy

V centru Prahy vzniká ambiciózní komplex Savarin, jeden z nejnetradičnějších developerských projektů v Česku. Zajímavý projekt nabídne vedle obchodů, restaurací a kanceláří i galerii.

Rekonstrukce i nové prvky

Komplex Savarin v ulici Na Příkopě je jedním z největších urbanistických projektů v centru Prahy. Vlastníkem a developerem je skupina Crestyl. Savarin tvoří čtyři na sebe navazující, vzájemně propojené části. Součástí je rekonstrukce stávajících historických budov a vznik úplně nového veřejného prostoru se zelení, otevřeným prostranstvím ve vnitrobloku a s komerčními plochami.

„Projekt je pro nás srdcovou záležitostí. Chceme, aby zapadl do celkové vize Prahy. I proto počítáme s renovací všech zchátralých chráněných historických budov a vnesením života do vnitrobloku,“ říká Simon Johnson, ředitel společnosti Crestyl.

Výstavbu odstartovala renovace barokního paláce v ulici Na Příkopě. Jako generálního projektanta pro další části tohoto ambiciózního komplexu si společnost Crestyl vybrala architektonickou, projekčně-inženýrskou společnost AFRY CZ.

„Savarin je podle mého názoru nejzajímavější development v Česku. Je to poslední velký urbanistický projekt v historickém centru Prahy. Je výjimečný svým významem, lokalitou, cenou, přesahem do historie a kultury i spoluprací se špičkou světové architektury,“ říká Petr Zeman, ředitel segmentu architektury a pozemních staveb AFRY CZ. „Velmi nás těší, že se na této ambiciózní akci můžeme podílet právě v roli generálního projektanta.“

ČTĚTE TAKÉ:

Bývalá restaurace Bohemia v Praze získala po rozsáhlé rekonstrukci opět svůj lesk.

 

Napsat komentář