Druhý hotel značky NYX v Evropě se otevírá v Praze

Poté, co byl v polovině února v moderní italské metropoli Miláně otevřen první evropský hotel značky NYX, stává se nyní hotel NYX Prague druhým místem, které přijímá své hosty. Lifestylový hotel společnosti Leonardo Hotels se nachází ve středu pulzujícího centra města a zaujímá svým nápadným vzhledem. Získá si Vás konceptem současného umění, který vznikl díky spolupráci s místními umělci. Hosté si mohou vybrat celkem z 91 pokojů – od “Little Star Room” až po 80 čtverečních metrů velký pokoj “Heaven Suite” s vlastní terasou a úžasným výhledem na Prahu. Hotel je zajímavý především svým netradičním interiérovým designovým vybavením, posuďte sami.

   

Praha je moderní město s historickou elegancí. Tato zvláštní atmosféra se odráží také v hotelu NYX: historicky dochovaná stavba, postavená v českém rondo kubistickém stylu, je zajímavá svým speciálním uměleckým konceptem. Vybraní “pouliční umělci” hráli při konfiguraci hotelu významnou roli tím, že do prostor vnesli autentickou atmosféru města. Tuto jedinečnou atmosféru dodali budově takoví umělci, jako Martin Krajc, Ondřej Vyhnánek (X-Dog), Jana Babincová a Sofie Tobiášová. Například Krajc vytvořil vzorované stěny v předsíni, které vítají hosty při vstupu do hotelu. Tímto se hotel NYX Prague stává součástí místní umělecké scény. Další plánovaná spolupráce zaujme nejen návštěvníky, ale také změní hotel na hot spot pro kreativní obyvatele Prahy.

“NYX Prague je hotel pro individualisty: umění, design, hudba a noční život jsou zde spojeny dohromady. Společně tvoří celkový koncept, který je charakteristický pro všechny hotely této značky a působí na všechny smysly hostů”, říká Daniel Roger, výkonný ředitel společnosti Leonardo Hotels Europe.

Speciální design hotelu NYX Prague vypracoval interiérový návrhář Andreas Neudahm. V souladu s požadavky základního konceptu značky je kladen důraz na uvolněný a ležérní charakter designu. Mnoho zde použitých prvků je jediných svého druhu. Byly vytvořeny výhradně pro hotel NYX, a tím se optimálně prolínají s uměleckou koncepcí. Celé dílo bude dokončeno již koncem března.

One thought on “Druhý hotel značky NYX v Evropě se otevírá v Praze

Napsat komentář