Modulární terasové terče můžete skládat jako stavebnici

Těžko byste našli rychleji hotovou, vysoce únosnou, a přitom zase rychle rozebíratelnou terasu, než je ta z dlaždic, případně prken, a terasových terčů. Modulární terasové terče ARKIMEDE, které poskládáte a zase rozeberete jako stavebnici, představuje HPI-CZ, jedna z významných firem na našem trhu v oblasti stavebního příslušenství.

Terče ARKIMEDE jsou robustní polypropylenové podstavce, které konstrukci zahradní či střešní terasy ze samonosných dlaždic nebo terasových prken vyzvednou do potřebné výšky, takže ji neohrožuje vlhko a dobře větrá, navíc pod ní mohou vést nejrůznější rozvody.

Systém s vysokou únosností

Stavebnicový systém s vysokou únosností Systém zahrnující tři jednoduché prvky připomíná stavebnici. Takže si s ním rád „pohraje“ i méně zkušený montážník. Terče výborně odolávají namáhání zatížením i nepříznivým vlivům venkovního prostředí. A to včetně prudkých změn teplot a UV záření. Přitom je konstrukce terasy z nich lehká, zbytečně nezatěžuje podklad. Navíc jí lze kdykoliv upravit nebo zcela rozebrat.

Jednoduše nastavitelná výška

Základní modul terče ARKIMEDE umožňuje nastavení výšky 35–60 mm. Prodloužit jej lze až do maximální výšky 500 mm pomocí dalších dvou dílů ze systému (25 a 50 mm), které lze dle potřeb kombinovat. I při této výšce zůstávají zachovány všechny parametry stability a únosnosti. Široká hlava základního modulu terče dodává konstrukci vysokou stabilitu. Integrované mezerníky, tzv. křidélka, vymezují při použití samonosných dlaždic přesnou spáru, širokou 4 mm. Tato šířka spáry nepůsobí rušivě, přesto zajišťuje dostatečný odtok vody z terasy. Při vylomení křidélek mohou terče sloužit i pro fixaci nosných profilů pro dřevo.

Více na www.hpi.cz.

3 thoughts on “Modulární terasové terče můžete skládat jako stavebnici

  1. Pingback: Dobře zvolené dlaždice propojí dům s venkovní zelení - NádhernýByt.cz

Napsat komentář