Dobře zvolené dlaždice propojí dům s venkovní zelení

Sladěná venkovní dlažba

Přirozený přechod z vnitřních prostor domu do zahrady zajistí útulná terasa. V teplých letních dnech se stává často druhým domovem. Design venkovních dlaždic je třeba sladit tak, aby přechod z interiéru do exteriéru ladil esteticky i opticky.

Zajímavé a všestranné dlaždice nabízí například česká značka RAKO. Ta nedávno blíže představila dlažby RAKO Outdoor o velikosti 60 x 60 x 2 cm. Vyrábí se v provedeních QUARZIT, SALOON a KAAMOS. Kromě teras se dlaždice s 2 cm tloušťkou hodí i pro využití na balkoně, v okolí bazénu, v pergole, na ploché střeše nebo jen jako nášlapné chodníky zakomponované do travní plochy. Jejich zesílená tloušťka a vlastní je phmotnost ředurčuje položit přímo do terénu, například do trávníku, štěrku nebo na plastové terče bez použití lepidel a spárovacích hmot. Cena dlaždic je 1 297 Kč / m² (Série Kaamos Outdoor, Série Saloon Outdoor i Quarzit Outdoor).

Série Quarzit pak nabízí i variantu 60 x 60 cm s 3 cm tloušťkou ve třech barevných variantách s reliéfním povrchem a protiskluzností R11/B. Tyto dlaždice nabízejí možnost většího využití v oblasti venkovních aplikací včetně pojezdových ploch například garáží a velkých veřejných prostranství. Za zmínku stojí i, že dlaždice RAKO Outdoor jsou ekologickým výrobkem s nízkou mírou zatížení životního prostředí (certifikace EPD, LEED).

ČTĚTE TAKÉ:

Modulární terasové terče můžete skládat jako stavebnici

One thought on “Dobře zvolené dlaždice propojí dům s venkovní zelení

  1. Pingback: Keramické dlaždice nepoškodí kamínky ani psí drápky - NádhernýByt.cz

Napsat komentář