Umělá inteligence přichází na český realitní trh

Roboty postupně nacházíme v různých oblastech života. Nyní i v oborech jako nemovitosti a stavebnictví. Digitalizace začíná postupně měnit chování a zvyklosti lidí i zde.

BydliBot dává lidem větší šanci na úspěch při hledání nemovitosti

V době ledové si pravěcí lovci mohli postavit své obydlí na místě, které se jim zdálo vhodné. Stavebních pozemků byla spousta. O výběru místa se tedy rozhodovali zejména podle toho, zda je v okolí dost vody a potravy. Žijeme ale v roce 2021. Ceny nemovitostí letí nahoru, nabídka je omezená. Ty nejzajímavější nemovitosti se často ani do veřejné inzerce nedostanou. Jakmile se však nějaká zajímavá nemovitost na realitních portálech objeví, startuje soutěž o to, kdo ze zájemců nejdříve provede rezervaci. Velkou roli hraje čas. Kdo dříve nový inzerát objeví a podaří se mu kontaktovat realitního makléře či majitele nemovitosti, ten má větší šanci na úspěch. Naštěstí jsou čeští programátoři šikovní, a tak tu máme BydliBota. Tato jednoduchá online služba za vás prochází realitní portály a ihned po zveřejnění inzerátu vás informuje o nemovitosti, která vyhovuje vašim kritériím. Díky tomu můžete okamžitě reagovat a být prvním zájemcem o koupi.

Zeptali jsme se Jana Hnízdila ze společnosti SOFTIM.CZ, jak vlastně vznikl nápad naprogramovat “hlídacího psa” jménem BydliBot“Na začátku byla slova ‘Koupím byt’. Hledal jsem bydlení a prohledáváním inzerátů trávil spoustu času. A tak vznikla myšlenka takové hledání automatizovat,” vypráví Jan Hnízdil a dodává: “BydliBot umí ohlídat nabídky všech typů nemovitostí v celé České republice, ať už ke koupi, pronájmu nebo investici.”

V honbě za bydlením lidé zapomínají na rizika a kupují zajíce v pytli

Zájemci o koupi nemovitosti se často dostávají do časového presu. Pokud chtějí koupit, musejí jednat rychle. Velmi snadno se pak může stát, že mohou koupit tzv. zajíce v pytli. Podle průzkumu, který pro NEMO Report realizovala agentura STEM/MARK, vyplynulo tato zjištění, že každý třetí člověk, který koupil nějakou nemovitost, zažil situaci, kdy až po podpisu kupní smlouvy zjistil nějaký zásadní právní, technický či jiný problém, o kterém předtím nevěděl. A proto je tu NEMO Report, který laikům i profesionálům pomáhá rychle a pohodlně získat dostupné informace o konkrétní nemovitosti, včetně odhalení možných rizik.

BydliBot s NEMO Reportem dohromady šetří čas i starosti

Spolupráce mezi BydliBotem a NEMO Reportem je logickým vyústěním jejich poslání a snahy pomoci lidem, kteří hledají nějakou nemovitost.

“Věříme, že spolupráce mezi BydliBotem a NEMO Reportem pomůže mnoha lidem ke štěstí tím, že jim usnadní nalezení vhodné nemovitosti a před její koupí také umožní rychle a jednoduše prověřit možná rizika,” říká Jan Záhora, zakladatel online služby komplexního prověřování nemovitostí Nemoreport.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Bezdrátová sluchátka na doma i do ruchu města

Napsat komentář