Společnost Trina Solar byla agenturou Bloomberg oceněna jako nejlépe financovatelný dodavatel solárních panelů

Zdroj foto: Solarity

Společnost Trina Solar Limited (“Trina Solar”, nebo “Společnost”) je největší světový výrobce solárních panelů, dodavatel řešení a služeb.  Aktuálně získala nejvyšší hodnocení v poslední zprávě o financovatelnosti modulů, kterou zveřejnila organizace Bloomberg New Energy Finance (BNEF). Nejvyšší pozici mezi všemi svými protějšky v oboru získala společnost Trina Solar i v předchozím roce. Letos byla společnost opět oceněna jako financovatelná. A to všemi bankami, společnostmi inženýrství a výstaveb (EPC) a konzultanty. Dále také odborníky z odvětví, kteří se podíleli na průzkumu BNEF.

Agentura Bloomberg New Energy Finance pro globální zprávu o zprostředkování modulů požádala banky, společnosti EPC, nezávislé výrobce energie a nezávislé společnosti technické due diligence o vyjádření, které výrobce panelů považují za financovatelné. Na základě definice agentury BNEF “financovatelné” znamená ochotu banky poskytnout úvěr bez rekurzu na projekt, který využívá určitou značku fotovoltaických panelů. Banky se obvykle rozhodují, zda půjčí prostředky na solární projekt, pokud se cítí komfortně ohledně kvality panelů a pokud je výrobce finančně zdravý, aby mohl dodržet záruku na produkt. Respondenti tohoto posledního průzkumu vlastní financované nebo vlastněné solární projekty o celkové kapacitě přibližně 15 GW a projekty pod kontrolou technických poradenských společností o celkové kapacitě přesahující 100 GW.

ČTĚTE TAKÉ:

Víte, jakou cenu má elektroodpad?

Trina Solar Limited je přední světovou společností v oblasti solárních fotovoltaických panelů, řešení a služeb. Více informací naleznete na webových stránkách www.trinasolar.com

Na českém trhu je významným hráčem původem ryze česká společnost Solarity. Tento distributor a velkoobchodní prodejce fotovoltaických systémů dnes působí kromě Evropy i na Blízkém východě a v Africe.

Více informací naleznete na: www.solarity.cz/cs

 

One thought on “Společnost Trina Solar byla agenturou Bloomberg oceněna jako nejlépe financovatelný dodavatel solárních panelů

  1. Pingback: Rozhodli jste se pro střešní solární elektrárnu? Nepodceňujte přípravu! - NádhernýByt.cz

Napsat komentář