1,135 miliardy USD na vybudování nejvyšší bytové věže na světě s názvem Central Park Tower

Central Park Tower coming soon

Developerská společnost Extell Development Company dnes oznámila, že dne 29. prosince 2017 získala svůj doposud nejvyšší stavební úvěr. Je určený pro vybudování věžové budovy Central Park Tower. Central Park Tower, architektonický prvek o výšce 1 500 stop, bude vybudován na Billionaires Row na Manhattanu. Bude nejvyšší obytnou budovou na světě.

Finanční balíček sestává z půjčky ve výši 900 milionů USD od syndikátu stavebních úvěrů pod vedením společnosti J.P. Morgan. A přednostní kapitálové půjčky ve výši 235 milionů USD ze zajišťovacího fondu. „Společnost Extell má u komunity úvěrových a institucionálních investorů mimořádně dobrou pověst a tato sofistikovaná transakce potvrzuje důvěru k trhu s luxusními byty na Manhattanu,” řekl Gary Barnett, prezident a zakladatel společnosti Extell Development Company. „New York nikdy neviděl super výškovou budovu tohoto kalibru a jsme rádi, že můžeme spolupracovat s našimi institucionálními partnery, abychom vytvořili produkt, který bude skutečně výjimečný.”

ČTĚTE TAKÉ:

MRC poskytne obří stavební úvěr na projekt v Brooklynu

Dominanta NY

Central Park Tower bude jedním z dominujících mrakodrapů New Yorku. Bude se nacházet na 57. ulici s Central Park přímo na severu, na prestižní křižovatce Columbus Circle a čtvrti Plaza. Budova navržená renomovanou firmou Adrian Smith + Gordon Gill Architecture. Ta je známá slavnými výškovými budovami po celém světě, včetně věže Burj Khalif v Dubaji a Královské věže v Saúdské Arábii. Bude zahrnovat 179 ultraluxusních rezidencí se stratosférickými výhledy. Dále s přístupem k soukromému klubu v New Yorku s kompletním servisem a zařízením.

Věž Central Park Tower bude také domovem obchodního domu Nordstrom o rozloze přibližně 28 000 metrů čtverečních. Tyto nové sedmipodlažní prodejní prostory budou vlajkovou lodí této módní značky se sídlem v Seattlu. V New Yorku bude první v její stoleté historii.

Společnost Extell byla průkopníkem výstavby vysoce luxusních mrakodrapů díky vybudování prvního mrakodrapu One57 v oblasti Billionaires’ Row. Ta je nyní považována za prestižní rezidenční oblast na Manhattanu. Rekordně vysoký skleněný mrakodrap s výhledem na Central Park změnil panorama New York. Nachází se v něm 132 luxusních bytů. Ty byly umístěny nad novým vlajkovým pětihvězdičkovým hotelem Park Hyatt. V budově One57 se nachází historicky nejdráž prodané rezidence v New Yorku, za celkovou částku 100,5 milionů USD.

Společnost Extell Development Marketing Group bude výhradním prodejcem a marketingovou agenturou budovy Central Park Tower. S předpokládaným zahájením prodeje v roce 2018 a jeho ukončením naplánovaným na rok 2019. Pro více informací můžete navštívit webové stránky www.centralparktower.com.

ČTĚTE TAKÉ:

Komplex Waterline Square nabízí nebývale luxusní byty u řeky Hudson na Manhattanu

Napsat komentář