Součástí projektu Zelená Libuš jsou i zelené střechy a komunitní zahrádky

Developerská společnost JRD nedávno završila výstavbu rezidenčního projektu Zelená Libuš. Nový energeticky úsporný dům v blízkosti Modřanské rokle obsahuje nové byty, celkem 66 a 600 m2 komerčních ploch se zelenou střechou. 

Energeticky úsporný standart, dětské hřiště a komunitní zahrádky

Osmipodlažní bytový dům Zelená Libuš v Praze zahrnuje 66 zdravých bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk. K nim je k dispozici dětské hřiště, komunitní zahrádky či příprava pro instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily.  Dále je součástí chytrá lavička, která využívá solární energii pro připojení k internetu nebo dobíjení mobilního telefonu. Projekt je koncipovaný v energeticky úsporném standardu, jenž charakterizuje využití udržitelných materiálů a technologií. Včetně řízeného větrání s rekuperací tepla. Daný systém by měl zajišťovat nejen energetické úspory, ale i zdravé vnitřní prostředí se stabilní teplotou a vlhkostí.

Součástí projektu je 600 mkomerčních ploch v parteru objektu s řadou obchůdků a služeb. Ty pokrývá zelená střecha, která přispívá k absorbování prachových částic, zlepšení zvukové a tepelné izolace, snížení intenzity vyzařování na sousední plochy i k rozvoji místní biodiverzity. Pozemek jsme navíc osázeli, případně ještě osadíme, množstvím zeleně a dřevin, po kterých se nazývají jednotlivé vchody do domu – Lípa, Platan a Habr,” uvádí Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD.

ČTĚTE TAKÉ:

Společnost JRD poklepala na základní kámen třetí etapy projektu Ecocity Malešice

Napsat komentář