Radotín se možná již brzy dočká nového centra

Podoba Centra Radotína má už jasné obrysy

Na stole je konkrétní návrh, jak by mohla vypadat nová veřejná prostranství (třída a náměstí), bytové domy s komerčními prostory v přízemí, a dokonce i nová radnice postavená na základech dnešní kotelny.

Radnice v polovině roku 2017 stanovila, že součástí řešeného prostoru, tj. lokality mezi ulicí Na Betonce, Radotínským potokem a stávajícím „obchodním centrem Berounka“, bude náměstí (o rozměrech cca 50×50 metrů). Dále nová budova úřadu, v níž by byly všechny agendy na jednom místě. A aby prostor počítal nejen s bytovými objekty, ale též se širší obchodní třídou. „Klíčová je v tomto území otázka dopravy. Kdy byly zvažovány různé varianty řešení z hlediska obslužnosti. Včetně jednosměrných ulic, zamezení živelného průjezdu územím či podoby nového přemostění u světelné křižovatky pod Kulturním střediskem Radotín. Zásadní zde bude samozřejmě i řešení dopravy v klidu, tedy parkování,“ zdůrazňuje starosta Hanzlík. „Řešení bylo představeno místním zastupitelům či členům Komise stavební v prosinci. Je rozumným kompromisem mezi naprostým nedostatkem parkovacích míst a na straně druhé výstavbou nového záchytného parkoviště místo klidové zóny či zeleně.“

Vizualizace Centra Radotín, autor: MgA. Ing. arch. Michal Fišer/třiarchitekti

Další novinky

Významnou novinkou projektu dosaženou po řadě jednání je doplnění dalších 50 podzemních parkovacích míst. Ty budou sloužit výhradně stávajícím občanům z lokality „nového sídliště“ na náměstí Osvoboditelů.

Díky tomu by lidé bydlící dnes v lokalitě neměli zaznamenat zhoršení možnosti parkování v oblasti celého náměstí Osvoboditelů. V tomto směru jsou důležité i již dokončené kroky. Např. výstavba parkoviště P22 u ulice Na Betonce či vytvoření nového pásu pro parkování u obslužných ramp OC Berounka.

Součástí nového projektu je i větší náměstí. Na jeho východním okraji nahradí nevzhlednou a kapacitně předimenzovanou kotelnu nová budova radnice. V ní budou pro občany všechny agendy na jednom místě. Například více přepážek pro evidenci obyvatel, nové informační centrum, odpočinkové zóny či dětský koutek.

Zdroj: praha16.eu

ČTĚTE TAKÉ:

Prestižní soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“ zná vítěze letošního ročníku

Napsat komentář