Jak na kvalitní odvodnění střechy

Někteří odborníci tvrdí, že klima v Evropě se mění. Faktem je, že v posledních letech čelíme extrémním povětrnostním jevům. Ty se projevují mimo jiné změnami v množství a rozložení srážek. Dlouhá období sucha se střídají s prudkými lijáky a bouřkami. Prudké lijáky nacházejí naše domy často nepřipravené a zanechávají za sebou citelné ztráty včetně těch finančních.

Na intenzivnější a často nárazové deště je dobře připraven jen ten, kdo má na střeše domu kvalitní odvodnění s dostatečnou kapacitou.

Když systém odvodnění selže, je to většinou důsledek jeho nesprávné instalace či nedostatečného množství svodů. Investovat do funkčního systému odvodnění je proto tou nejlepší cestou, jak ochránit váš dům před vodou. Znamená to mít správně namontovaný a dimenzionálně správně propočítaný systém kvalitních okapů a svodů, které si poradí i s vysokou intenzitou srážek a zabrání záplavám. V metropolitních oblastech jsou obvykle záplavy způsobeny kombinací nedostatečnosti střešních odvodňovacích systémů a kanalizačních konstrukcí,” podotýká Štěpán Lášek, produktový manažer české odnože společnosti Lindab.

Okapy plní funkční i estetickou funkci

Výběr okapů kvalitních okapů je dnes naštěstí již opravdu velký. Okapy jsou dnes navíc nejen funkční, ale plní také estetickou funkci. Zájemci si mohou vybírat z široké škály barev, tak aby okapy ladily s celou střechou. Například u okapů od Lindabu se spektrum pohybuje od antické bílé přes cihlově červenou a hnědou až po černou. Nedávno k nim ještě přibyla nová, břidlicově šedá jako reakce na poptávku majitelů domů, kteří si tento odstín pro střešní krytiny vybírají stále častěji.

ČTĚTE TAKÉ:

Připravte svou střechu na zimu včas!

One thought on “Jak na kvalitní odvodnění střechy

  1. Pingback: Nezapomeňte připravit svou střechu na zimu! - NádhernýByt.cz

Napsat komentář