Investovat můžete i z pohodlí domova – třeba přes českou online platformu Bondster

Pandemie koronaviru v loňském roce zasáhla prakticky do všech oblastí ekonomiky. O alternativní možnosti investování je však stále velký zájem. To ukazují i data české FinTech společnosti Bondster za rok 2020.

Lidé, kteří nechtějí našetřené peníze nechat ladem, se v posledních letech nespoléhají pouze na tradiční spořící nástroje, jako je například stavební spoření, spořicí účty nebo penzijní fondy. Stále častěji využívají dynamičtější investiční nástroje v podobě podílových fondů, akcií, dluhopisů, kryptoměn či investic do nemovitostí.

Investice online

V poslední době se pak velmi oblíbenými staly i investiční P2P (peer-to-peer) online platformy. Zjednodušeně řečeno se jedná o investice do půjček obyčejných lidí, často jde ale také o investice do půjček firmám, tedy do úvěrů na podporu rozvoje byznysu a chodu společností.

Na P2P sektor se zaměřuje i česká společnost Bondster, dvojka na českém trhu po mediálně známé firmě Zonky. Jen v roce 2020 lidé téměř zdvojnásobili celkovou sumu peněz, které investují na online platformě Bondster.cz – částka na konci loňského prosince dosáhla celkově proinvestovaných 1,4 miliardy korun.

„Jsme rádi, že nám naši investoři důvěřují a že jsme se díky nim přiblížili k proinvestované jedné a půl miliardě. Investiční podmínky se přitom zlepšily i pro samotné investory. Nabízený úrok u půjček mimo jiné i vlivem koronaviru totiž vzrostl meziročně zhruba o jeden procentní bod na 12 %. I díky tomu dlouhodobě patříme mezi top 3 nejvýnosnější P2P platformy v Evropě,“ říká jednatel Bondsteru Michäel März.

Vyplacených 58 milionů korun

Konkrétně prostřednictvím této online platformy loni lidé investovali 636 milionů korun a na úrocích vydělali 29 milionů. Celkem tak investoři za dobu fungování platformy získali na vyplacených úrocích už více než 58 milionů korun.

„Tím, že je platforma Bondster původem česká, je i většina investorů z České republiky. Nicméně stále častěji na ní investují i lidé ze zahraničí a díky tomu se dnes můžeme pochlubit zastoupením investorů z celkem 65 zemí světa,“ dodává Michäel März.

Přes platformu Bondster.cz se každý měsíc proinvestuje více než 50 milionů korun a její celkový počet investorů stále narůstá. Jednoznačný růst této české platformy ukazuje, že i přes ekonomicky nelehké časy je o alternativní způsoby investování stále velký zájem.

ČTĚTET TAKÉ:

Byty v Praze jsou aktuálně relativně drahé. Do čeho výhodně investovat?

One thought on “Investovat můžete i z pohodlí domova – třeba přes českou online platformu Bondster

  1. Pingback: Více skla, světla, propojení s přírodou i chytré technologie. Trendy ve stavebnictví ukáže FOR ARCH 2021 - NádhernýByt.cz

Napsat komentář