Dva veletrhy úsporného, komfortního a moderního bydlení DŘEVOSTAVBY a MODERNÍ VYTÁPĚNÍ

Veletrh DŘEVOSTAVBY se koná souběžně s veletrhem MODERNÍ VYTÁPĚNÍ a výstavou Umění dřeva

Společná témata: Komfort bydlení a komfort vytápění

KDE: Výstaviště Praha – Holešovice v termínu 1. – 4. 2. 2018.

Veletrh DŘEVOSTAVBY 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí.

Prohlédněte si vše do detailu

Výhodou Veletrhu nesporně je, že si můžete různé nabízené typy dřevostaveb doslova osahat, promluvit si s jejich výrobci, a dokonce si domluvit na místě i stavbu domu či výrobu doplňků dle přání a na míru. Najdete tu kromě dřevostavbařů také dodavatele střech, stínicí techniky či dodavatele inteligentního ovládání domů, špičkových oken, dveří, podlah či softwaru, nářadí, nástrojů, strojů, všeho pro komfort na zahradě atd. Najdete tu také řadu přednášek a konzultací, které vám při rozhodování pomohou. A pokud se rozhodnete, je tu i možnost “posledního hřebíčku” tedy vyřešit nejvýhodnější financování dřevostaveb přímo na místě.

Dopředu s dobou

Přelomné datum roku 2020, kdy vejdou v platnost přísnější energetické normy ve stavebnictví, klepe na dveře. Tato problematika je proto hojně zastoupená i v doprovodném programu, kde naleznete i následující témata: “Vyhodnocení energetické bilance konkrétního dřevěného nízkoenergetického domu vč. vyčíslení úspor nákladů na jeho vytápění.” či „NULOVÁ dřevostavba, co to je a kdo by ji nechtěl?” apod.

Reprezentativní doprovod

Doprovodný program ale přináší ještě celou řadu zajímavých témat a vrcholných akcí: slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Dřevostavba roku 2017. V premiérovém Salonu dřevostaveb 2018 přivítají organizátoři Markuse Innauera a Svena Matta z rakouského studia Innauer-Matt Architekten a Pavla Pokorného (Pokorny architekti) ze Slovenska patřící ke špičkám ve svém oboru. Mozaika dřevostaveb shrne nejlepší realizace, které za poslední rok vznikly v České republice a na Slovensku. Deset architektů v ní představí 12 realizací.

Dále zjistíte fakta o projektu Český ostrovní dům, který získal prestižní ocenění OSN za společenskou prospěšnost a cenu Energy Globe za energetické inovace.

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018

To vše včetně nejnovějších trendů v oblasti klasického, moderního a alternativního vytápění, nabídne 13. ročník veletrhu. Veletrh Moderní vytápění 2018 je již tradičně zaměřený na nejnovější technologie. Stále rostoucí počet vystavovatelů nabízí klasické zdroje v modernizovaném pojetí a alternativní zdroje nahrazující klasiku a možnostmi kombinace a vzájemného spřažení. Již od roku 2020 vejdou v platnost přísnější ekologické normy ve stavebnictví. Bude možné stavět budovy pouze s tzv. téměř nulovou spotřebou energie anebo domy pasivní. Toto rozhodnutí znamená i výzvu v mnoha směrech ve vytápění budov. Volba spotřebičů pro téměř nulový či pasivní dům už nebude jen otázkou maximálního výkonu při minimálních nákladech, ale optimálního výkonu, flexibility a kompatibility s ostatními složkami inteligentního domu.

Řadu atraktivních novinek nabídnou firmy zvučných jmen, zastupujících široké spektrum technologických směrů. Mezi početnými novinkami pak uvidíte například Vitoligno 100-S – kompaktní zplyňovací kotel na kusové dřevo hodící se jak pro monovalentní, tak bivalentní provoz; AquaMaster 90 Inverter – unikátní tepelné čerpadlo zeměvoda s EVI kompresorem; tepelné čerpadlo systému vzduch-voda NIBE F2040-6 pro použití v rodinných domech a menších komerčních budovách; krbová kamna Pinerolo – moderní dvouplášťová konvekční krbová kamna či peletová kamna HSP 6 s výměníkem.

Veletrh se ponese v duchu aktuálních témat Nová zelená úsporám a kotlíkové dotace. Kromě poradenství a přednášek k těmto tématům se návštěvníci například dozvědí možnosti využití fotovoltaiky v bytových domech (Česká fotovoltaická asociace, z. s.) či Individuálně stavěná topidla v tradičním i moderním bydlení (Cech kamnářů ČR). Nebude chybět ani atraktivní soutěž, výherce získá designově propracovaný zahradní stůl s plně funkčním ohništěm “Patio Flame Madrid” od společnosti Vanellus Energy s.r.o a mnohé další hodnotné ceny.

Výstava UMĚNÍ DŘEVA 2018

Součástí doprovodného programu bude i výstava Umění dřeva. Představuje tento přírodní materiál, využívaný od pradávna, v mnoha různých pojetích: uměleckém a designovém, řemeslném, historickém i mytologickém. K vidění jsou umělecká díla současných mistrů řezbářů, kteří se snaží i v dnešní době rozvíjet toto nádherné řemeslo.

K zajímavostem výstavy také patří řezbářská díla bývalého prvoligového fotbalisty Slavie Jana Švadlenky, který vyměnil kopačky za dláta a pilu. Patronem letošního ročníku je výtvarník, dřevař a autor mnoha knih – Martin Patřičný, který na výstavě představí soubor soustružených a dlabaných mís a své dřevěné obrazy a sochy.

Stručně o veletrzích:

Termín konání: 1. – 4. 2. 2018

Místo konání: Výstaviště Praha – Holešovice

Počet firem: 341

Zastoupené země: Česká republika, Slovensko, Německo, Rusko, Itálie, Irán, Rakousko

Celková výstavní plocha: 12.900 m2

Vstupné: Dospělí od 10:00 hod. 150 Kč

Dospělí od 14:00 hod. 120 Kč

Studenti 80 Kč

Děti do 15 let 20 Kč

Webové stránky veletrhů: http://www.drevostavby.eu

http://www.modernivytapeni.cz

http://www.umenidreva.cz

Napsat komentář