Vzdělání a rekvalifikace pro různé obory IT – ZDARMA

Škoda Auto představila vzdělávací institut 42 Prague. Nabídne plnohodnotné vzdělání a rekvalifikaci pro různé obory IT. Do bezplatného studia se mohou přihlásit zájemci z Česka i zahraničí, bez ohledu na předchozí dosažené vzdělání.

Škola programování

Institut 42 Prague je škola programování, která studenty komplexně připraví pro budoucí zaměstnání v různých oblastech IT. Studium probíhá v angličtině a součástí studijního plánu jsou 2 placené stáže. Po absolvování první stáže jsou studenti připraveni nastoupit na juniorní pozice v oborech IT. Dokončení programu obvykle trvá 3 roky, po nichž jsou studenti plnohodnotnými vývojáři. Nově založený neziskový vzdělávací institut “42 Prague” v příštích třech letech přijme až 450 budoucích programátorů. Studium nabídne přes 250 projektů, na kterých budou studenti vzájemně spolupracovat. Studenti si v průběhu studia volí konkrétní IT specializace, kterým se chtějí v praxi věnovat.

Kampus v Praze na Kolbence

Podle interních výzkumů až 98 % absolventů získá uplatnění v oboru IT ještě před ukončením studia. Škoda Auto pro institut zřídila nový kampus, v AFI tower, Kolbenova 9, Praha, který bude pro budoucí programátory k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. V současné chvíli existuje již 42 kampusů s více než 15 000 studenty po celém světě. Přihlášky ke studiu institut přijímá již od 1. května 2022. První kolo výběrového řízení probíhá online formou logických her. Ty otestují uchazečovi předpoklady pro úspěšné studium. Předchozí zkušenosti s programováním však nejsou potřeba.

Studium i na dálku

42 Prague poskytuje možnost vzdělání a rekvalifikace zájemcům moderní formou P2P (“peer-to-peer”). A to bez ohledu na jejich předchozí zkušenosti a bez nutnosti vracet se do školních lavic. Do čela institutu byla jmenována Daria Hvížďalová, odbornice v oborech IT a umělé inteligence.

Institut 42 navazuje na mezinárodní koncept

Institut 42 Prague je po 42 Wolfsburg a 42 Berlin již třetím projektem patřícím do vzdělávací sítě École 42, kterou pomohl založit koncern Volkswagen. École 42 byla založena v Paříži v roce 2013. “Institut 42 Prague (…) je důležitým stavebním kamenem transformace Škoda Auto od klasického výrobce automobilů na softwarově orientovanou společnost,” uvedla Maren Gräf, členka představenstva společnosti Škoda Auto.

Partneři projektu

Kromě zakládajícího partnera Škody Auto se do projektu jako generální partner připojila také společnost Trask. Spolupráci institut navázal i s mnoha dalšími, jako jsou například společnosti Femme PalettePrg.aiCzechitasUMPRUMVolkswagen Slovakia či Duálná akademia. Testy bude možné absolvovat v období od 1. května do 30. června.

ČTĚTE TAKÉ:

Česká investiční platforma Bondster hlásí překonání hranice 15 tisíc investorů

Napsat komentář