Nová finská košťata

Kvalita z Finska

Jak praví přísloví: “Nové koště dobře mete”. Nás zaujala nová košťata, která aktuálně představila vůbec nejstarší finská společnost Fiskars (založená roku 1649). Jejich hlavními přednostmi jsou odolnost vůči všem klimatickým podmínkám, lehká hliníková násada a dva druhy štětin pro účinnější zachycení nečistot.

Koště má svěží vzhled a propojuje v sobě moderní i funkční design. Robustní hlava v kombinaci s lehkou násadou slouží k efektivnímu a zároveň snadnému zametání. Štětiny jsou z odolného nenasákavého materiálu. Kombinace měkkých a tvrdých štětin pak zajišťuje efektivní zametání hrubších i jemnějších nečistot.

Košťata Solid se vyrábí se ve dvou velikostech. Koště velikosti M má obloukovou pracovní hlavu o šířce 38 cm. Je vhodné pro vnitřní i venkovní použití. Obloukový tvar hlavy složí k zachycení maximálního možného množství nepořádku na jeden pohyb a usnadňuje shromažďování nečistot při uklízení. Koště velikosti L má rovnou pracovní hlavu širokou 45 cm. Je určené pro čištění velkých ploch, zejména dvorů, chodníků či příjezdových cest. Velkou výhodou je i vyměnitelnost pracovních částí u řady Solid. Jedna násada je využitelná pro více nástrojů. Kromě hlavic košťat je na ni možné nasadit i hlavice hrábí, čímž můžeme ušetřit místo i peníze.