Bazén v obýváku a auto v ložnici – to je Vanguard

Vanguard Prague je projekt loftového bydlení, který nemá v České republice obdoby.

Projekt je situován v lokalitě poblíž městské části Hodkovičky. Najdete tu netradiční lofty s plochou 41 m², ale i penthousy s výměrou neuvěřitelných 795 m². Při velkorysé výšce stropů až do 4,5 m je možné si s prostorem zajímavě vyhrát a autor projektu PSN této možnosti bohatě využil.

LOFT

Vysokozátěžové stropy unesou téměř cokoliv. Třeba i Váš vlastní bazén uprostřed obývacího pokoje. Nedokážete se odloučit od svého krásného vozu? Díky autovýtahu si ho můžete zaparkovat přímo ve Vašem loftu a kochat se jím přímo z Vaší pohovky. Můžeme vlastně takový unikát ještě nazývat obyčejným slovem „apartmán“?

Foto: Bazén bude i ve společné relaxační zóně

Design budovy Ing. Arch. Petr Drexler

Kvalitu prověří čas a zkušenosti, a obojím disponuje architekt Petr Drexler, který s PSN spolupracuje již přes dvacet let. Ve svých návrzích se nebojí experimentovat, avšak s citem k zachování hodnotných detailů rekonstruovaných domů. Ve své tvorbě se věnuje jak rezidenčním tak komerčním projektům. Prestižní spolupráce s PSN vyústila v prémiový projekt Vanguard by PSN, který nyní představují.

„Vanguard je jedinečná výzva k oživení torza z dob minulých. Samotný projekt je skutečně unikátní jak měřítkem, tak náplní a celkovou koncepcí. Vanguard přináší zcela nové pojetí bydlení v Praze. Projekt nemá v celé ČR obdoby a je vynikajícím příkladem konverze v architektuře, kdy vznikají zcela nové estetické i uživatelské kvality. Bezkonkurenční je nejenom možnost vyjet ve vlastním voze speciálním výtahem až do bytu, ale i pestrost velikostí a prostorových uspořádání jednotlivých loftů. Součástí projektu je řešení nadstandardních střešních pobytových teras, bazény, spa, fitness a kromě dalších zajímavostí i říční molo“, komentuje PSN.

Dispozice jednotlivých prostorů

Loftová studia jsou jednak v nabídce ve formě Shell & core. Tento typ vám umožní, aby jste si své vysněné bydlení navrhli sami a nebo ve spolupráci s vlastním designérem. Přičemž nadstandardní výška stropů vám umožní širokou paletu úprav. Kromě vlastního zpracování jsou na výběr 4 základní typy dispozic bytů: 50m+, 100m+, Townhouse a Penthouse.

Loft 50 m² + např. od OOOOX

Odvaha experimentovat je klíčová pro dvojici architektů ze studia OOOOX. Nezalekli se výzvy, kterou projekt Vanguard Prague představuje, a rozhodli se testovat hranice vnímání interiérového designu a architektury. Z jejich dílny tak vyšly vskutku originální návrhy řešení dvou loftů, Vanguard lobby a wellness. Drsná podstata použitých materiálů se zde snoubí původními zachovanými vrstvami. Romantika hrubých materiálů.

Návrh loftu střední velikosti pracuje s betonem, stěrkou a bílým kontrastem vložených objemů. Nad spodní částí se vznáší patro s koupelnou a ložnicí. Loft tak maximálně využívá plochu pro různorodé aktivity aktivního života.

Loft 100 m² + např. od I.D. Arch

Zkušenostmi prověřené návrhy interiérů autorské dvojice Domková a Černík pracují s prostorem, člení jej na estetické i praktické celky a vytváří překvapivé detaily. Jejich interiéry dokáží uspokojit pestrou paletu potřeb svých obyvatelů. Řemeslná dovednost při zpracovnání dřeva či kamene je dlouhodobou inspirací tété autorské dvojice. 

Nekonvenčním vložením nábytkového solitéru do prostoru loftu autoři vytvořili velmi praktickou dispozici, která precizně pracuje s hodnotnou podlahovou plochou. Obytné a úložné prostory kolem centrálního jádra s kuchyní vytváří originální loftové bydlení i pro vícečlennou rodinu. Použití materiálů z přírodního i bíle lakovaného dřeva vytváří pocit útulnosti a příjemného bydlení. 

Townhouse – Collarch

Závan mladého, svěžího vzduchu – to je Collarch. Skupina architektů, která pracovala s renomovanými studii jako dánský BIG či švýcarský Herzog & De Meuron. Nabyté zkušenosti na pomezí architektury a scénografie nyní uplatňují v Praze, kde představují nekonvenční pohled na loftové bydlení.

V návrhu tříúrovňové Townhouse jednotky pracují se základními materiály jako je beton, kov, sklo a látka, které doplňují mistrným zpracováním prostoru a světla. Autoři se nebojí propojit umění s architekturou či scénografií. Townhouse se tak může stát loftem, ateliérem i třeba showroomem. 

Penthouse – Ivanka Kowalski

Životní zkušenosti z Londýna i USA, vytříbený vkus a vrozený talent pro umění, módu, design a architekturu – to je definice architekty a designérky Ivanky Kowalski. Její interiéry jsou vždy elegantní a nadčasové, a do posledního detailu pečlivě navržené.

Vzdušný a reprezentativní, zároveň racionální a přátelský. Takto by se mohl popsat koncept jednotky 1153 vytvořený Ivankou Kowalski. Průhledy skrze exkluzivní parkování, kuchyň, obytný prostor a ložnice vytváří až chrámový prostor, který nechá vyniknout původním betonovým stropům. Industriální loft je doplněn jemnou kombinací dřeva, kovem či uměleckými a designovými originály.

 O PSN

Za projektem stojí Pražská správa nemovitostí spol. s r.o., prestižní developerská společnost, která působí na realitním trhu již od roku 1991. Pod její správu spadá mnoho lukrativních objektů včetně Tančícího domu, obchodního domu Kotva nebo legendárního metronomu na Letné. Vanguard Prague se tak řadí k dalším odvážným projektům, které nastavují nové standardy developerských řešení. 

ČTĚTE TAKÉ:

Vily Tuchoměřice – nový luxusní projekt chytrého bydlení

        

3 thoughts on “Bazén v obýváku a auto v ložnici – to je Vanguard

  1. Pingback: Dům na kolech - NádhernýByt.cz

  2. Pingback: Střet generací: Uvažují mileniálové při koupi nemovitosti jinak než jejich rodiče? - NádhernýByt.cz

  3. Pingback: Nově v budově Na Příkopě 14 - HubHub - NádhernýByt.cz

Napsat komentář